Fransız Tül Perde Modelleri

Fransız Tül Perde Modelleri ve Detayları

Perdeler ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarıdır ve özenle seçilip evlerimizin duvarlarını süslemektedir. Ev dekorasyonu seçimlerinde klasik bir konsept tercih edilecekse Fransız tül perde modelleri en uygun tercih olacaktır. Klasik modeller evlerin salon ve yatak odalarında daha çok öne çıksa da diğer bölümlerde de şıklık ve zarafeti duvarlara taşıyabilmektedir. Dantel ve güpür detayları ayrı bir güzellik ve şıklık katmaktadır klasik modellere.

Mutfaklarda daha çok modern çizgilere yer verilmesiyle birlikte Fransız tül perdeler mutfaklara biraz yabancı kalmaktadır. Mutfak perdelerinde artık güpür ve dantel detaylarına daha az yer verilmektedir. Salonlar ve yatak odaları ise geleneksel çizgi ve klasik konseptler için en ideal seçim olacaktır.

Fransız Tül Perde Modelleri Çok mu Demode?

Fransız tül perdelerin klasik tarzda olduğu elbette söylenebilir. Fakat demode olduğunu söylemek çok gerçekçi olmayacaktır. Özellikle retro modellerle dantel ve güpürler günümüze uygun tasarlanmakta ve duvarlarda yerlerini almaktadır. İlla ki eski diyeceksek eğer Fransız tül perde modelleri için “eskimeyen eski” demek en doğru tabir olacaktır. Zira modası hiç geçmeyen bir tarzdır Fransız tül perdeler.

Temizliğinin zor olduğuna dair ön yargılar olsa da söylenenin aksine oldukça basittir temizlikleri, bir adet çamaşır makinesi bu konuyu çözmeye yetecektir. Çamaşır makinelerinin tül programıyla birlikte perdeler tertemiz olmakta ve ütüye de gereksinim duyulmamaktadır. Fransız tül perdelerde kaliteli malzemeye özen göstermek önemlidir. Kaliteli malzemeden üretilmiş bir perde çamaşır makinesinden çıktıktan sonra direkt kornişlerdeki yerini alabilir.

Fransız Tül Perde Modelleri Fiyatları

Fransız tül perdeler, modellere ve kullanılan malzeme kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Metre tül olarak hesaplanan fiyatlar 20 TL’den 250 TL’ ye kadar değişebilmektedir. Kolay temin edilebilir olmaları da bu modeli tercih edecekler için avantaj olarak değerlendirilebilir. Klasik tarz perdeler arasında vazgeçilmez bir yeri olan Fransız tül perde modelleri üretiminde kullanılan malzeme kalitesine özellikle dikkat edilmelidir. Dantel ve güpür detayları kalitesiz malzemelerde şıklıklarını yansıtamayacaktır. Ayrıca kalitesiz malzemeden tasarlanmış ürünler çok çabuk deforme olacak, yıkama ve ütüleme problemleri doğuracaktır. Şıklık ve gösterişleriyle bilinen Fransız tül perdeleri salon ve yatak odalarının en güzel tamamlayıcısıdır.

Open chat
1
Merhabalar Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by